Kolagenas – ko dar apie jį nežinome?

Šiandien vienas populiariausių grožio produktų rinkoje yra kolagenas – žuvų baltymų pagrindu išgautas baltymas, galintis padėti pristabdyti tiek odos senėjimą, tiek kitus organizmo senėjimo procesus. Kam skirtas kolagenas, ko iš jo tikėtis, kaip išsirinkti tinkamą ir kaip gauti maksimalią naudą? Apie tai pasakoja estetinės medicinos produktais prekiaujančios bendrovės Gopestetika vadovė Rūta Banelienė.

Kolagenas – daugiau nei estetinis poveikis

Senėjimas visų pirma atsispindi veide, tačiau tai yra procesas, kuris veikia visą organizmą – ir kas matoma, ir kas nematoma. Kolagenas yra pagrindinis žmogaus organizmo baltymas. Su amžiumi, kolageno gamyba mažėja – oda netenka spindesio, plaukai praranda vešlumą, mažėja raumenų elastingumas ir kaulų tankis. Kolagenas ir yra skirtas tam, kad užkirstų kelią šioms problemoms.

Kolagenas vertinamas, visų pirma dėl to, kad gali padėti kovoti su raukšlėmis, padėti išlaikyti jaunatvišką odą. Žmonės dažnai galvoja apie kolageną kaip apie alternatyvą brangiam veido kremui ar kosmetinėms procedūroms. Tačiau kolageno poveikis – ne vien estetinis.

Geriamasis kolagenas veikia organizmą iš vidaus, per virškinimo sistemą patenka į kraujotaką ir aprūpina reikalingomis medžiagomis plaukus, odą, raumenis, sąnarius. Žmogus pirmiausia pastebi tuos pokyčius, kuriuos mato veidrodyje – lygesnė, švelnesnė veido oda, žvilgantys plaukai. Bet yra ir kiti, veidrodyje nematomi dalykai, kuriuos kolageno baltymas gali – sutvirtėję, elastingesni raumenys, išlaikomas sveikas kaulų tankis, ir geresnė bendra organizmo būklė.

Taigi, kolagenas skirtas ne vien tiems, kurie nori atrodyti gražūs – jis gali būti skirtas ir tiems, kurie nori geriau jaustis, išlikti jaunatviški bei energingi.

Kaip neapsigauti ir išsirinkti kokybišką produktą?

Kolageno produktų yra daug ir įvairių – skiriasi gamintojai, kainų lygis, žinomumas ir, be abejo, kokybė. Kaip neapsirikti ir nusipirkti kokybišką produktą? Renkantis, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą dalykų.

Kolagenas egzistuoja įvairiais pavidalais – skirtas išoriniam arba vidiniam vartojimui. Kadangi įvairūs kremai veikia tik išorinį odos sluoksnį, todėl efektyvesnis yra vidiniam vartojimui skirtas kolagenas. Jis geriausiai įsisavinimas, kai vartojamas ne tablečių, o skysčio pavidalu.

Žmogaus organizmas per parą optimaliausiai įsisavina apie 5000 miligramų kolageno, todėl įsigilinkite, koks yra veikliosios medžiagos kiekis. Atkreipkite dėmesį, ar produktas skirtas tikslinėms grupėms – jaunos mamos bei sportuojančio brandaus amžiaus vyro poreikiai skiriasi, o apie produktus, kurie tinka visiems, sakoma, kad jie netinka niekam.

Įsitikinkite, kad žadami pokyčiai nėra vien reklaminiai šūkiai, o produkto sudėtyje esančių medžiagų nauda įrodyta klinikiniais tyrimais – pavartykite produkto brošiūrą, paieškokite informacijos internete arba tiesiog klauskite platintojo.

Nepatingėkite peržvelgti klientų atsiliepimus apie produktą, kuriuos rasite gamintojų arba platintojų internetinėse svetainėse arba socialinių tinklų paskyrose.

Pasidomėkite produkto istorija. Kiek ilgai šis produktas yra rinkoje? Ar išsikovojo vartotojų pripažinimą ir pasitikėjimą? Ar platinamas tik vienoje šalyje, ar yra pripažintas tarptautiniu mastu? Ką akcentuoja ir kokią naudą nurodo gamintojas?

Ko tikėtis, vartojant kolageną?

Kolageno poveikis priklauso nuo organizmo ir odos būklės, tačiau manoma, jog vartojant kokybišką kolageną, pirmuosius rezultatus galite pajusti jau po 10 dienų. Rekomenduojama kolageno vartojimo trukmė yra 30 dienų. Maksimalus vartojimo periodas yra 90 dienų – o po to, kad ir kaip džiugintų pokyčiai, rekomenduojama padaryti pertrauką. Jei bijote, kad nutraukus kolageno vartojimą, veido raukšlės gali tapti labiau matomos, vartokite produktus, kurie padeda palaikyti reikalingą kolageno kiekį organizme – pavyzdžiui, Defence Gold Collagen tabletės, kurių sudėtyje nėra kolageno, tačiau jose esančios veikliosios medžiagos gali padėti  pagerinti bendrą organizmo būklę, padėti odai kovoti su stresu ir padėti sumažinti kolageno praradimą.

Kolagenas – puiki priemonė visiems, kurie nori gražiau atrodyti ir geriau jaustis. Tai gali būti alternatyva brangioms kosmetinėms procedūroms, arba papildoma ir palaikomoji priemonė po tokių procedūrų. Teigiamą kolageno poveikį gali sustiprinti ir sveikas gyvenimo būdas – subalansuota mityba, fizinis aktyvumas, ramus ir sveikas miegas.

Kokio kolageno reikia būtent jums?

Rinkoje egzistuoja skirtingi kolageno produktai, papildyti įvairiais vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis bei subalansuoti specifinėms amžiaus grupėms ar kitoms žmonių kategorijoms.

Rinkoje egzistuoja skirtingi kolageno produktai, papildyti įvairiais vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis bei subalansuoti specifinėms amžiaus grupėms ar kitoms žmonių kategorijoms.

Pavyzdžiui, Gold Collagen (Minerva Labs) linijos produktai sukurti taip, kad atitiktų skirtingų žmonių grupių poreikius. Gold Collagen Pure rekomenduojamas jauniems žmonėms (nuo 25 metų), kurie siekia palaikyti odą jaunatviškesnę, labiau švytinčią, lygesnę bei puoselėti gražius plaukus, Gold Collagen Forte rekomenduojamas žmonėms (+40, tačiau galima vartoti ir ankščiau jeigu jaučiate, kad oda labai sausa), nes padeda išlaikyti odos elastingumą, labiau sudrėkina, oda gali tapti lygesnė, jau esamos raukšlės mažiau pastebimos. Gold Collagen Active rekomenduojamas aktyviai gyvenantiems ir sportuojantiems žmonėms – kolagene esančios veikliosios medžiagos padeda palaikyti švytinčią ir sveiką odą, taip pat padeda palaikyti normalią raumenų funkciją. Gold Collagen Hairlift, kurio sudėtyje yra ne tik kolageno, bet ir hidrolizuoto keratino, rekomenduojamas tiems, kurie nori palaikyti stiprius plaukus. Gold Collagen Artron, kurio sudėtyje yra hidrolizuotas II tipo kolagenas (kremzlės sudedamoji dalis) rekomenduojamas norint palaikyti normalią raumenų ir sąnarių funkciją. Taip pat Gold Collagen VEGAN skirtas ne tik veganams ar vegetarams, bet visiems žmonėms kurie nori gyventi sveikiau ir ieško kokybiško geriamo kolageno. 

Kad gautumėte maksimalią naudą, nepatingėkite išstudijuoji produkto aprašymą ir įsigykite būtent jūsų poreikius atitinkantį produktą.

Gold Collagen prekės ženklas, sėkmingai debiutavęs rinkoje 2012 m., įgijęs tarptautinį pripažinimą ir vartotojų pasitikėjimą, tapęs vienu populiariausių Europos šalyse, taip pat pripažintas JAV Maisto ir Vaistų valdybos (Food and Drug Administration, dar žinoma kaip FDA). Gold Collagen produktai sukurti bendrovėje Minerva Labs (Jungtinė Karalystė), jų gamyba vykdoma Japonijoje. Gold Collagen – vienas iš nedaugelio tokio tipo produktų, kurių naudingumas įrodytas klinikiniais tyrimais.